#

O roślinach

Łukasz Marcinkowski, Radosław Berent / Kwiaty&Miut
Premiera: listopad 2017

Nowy album wyjątkowego duetu florystów, scenografów i designerów wydawnictwa Full Meal. Po sukcesie ich pierwszej książki „O kwiatach”, która zainicjowała nową falę zainteresowania zielenią w Polsce, czas na roślinną dogrywkę. W listopadzie 2017 roku ukaże się nowy album poznańskiego duetu – „O roślinach”.

Tym razem Radek Berent i Łukasz Marcinkowski zajmą się domową uprawą roślin, zaprezentują i opiszą około 50 gatunków kwiatów doniczkowych, w przystępny sposób przybliżą, jak się nimi opiekować, jak podlewać, nawozić, jakie stanowisko dla nich wybrać. Oprócz tego w książce czytelnik znajdzie mapę polskich oranżerii oraz eseje o roślinach w sztuce, ich wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie. A także, step by step, jak przygotować las w słoiku, kokedamę oraz porady dotyczace aranżacji oplątw.

Album, wydany na najwyższej jakości offsetowym papierze, z pięknymi zdjęciami autorstwa Radosława Berendta i Krzysztofa Kozanowskiego będzie miał swoją premierę 18 listopada. Nowoczesną szatę graficzną książki oraz ilustracje zaprojektowała Kay Humelt.

Kwiaty&Miut to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kreatywnych duetów w Polsce. Łukasz Marcinkowski kwiatami zajmuje się od ponad 14 lat. Zaczął jeszcze w liceum, poźńiej jako pierwszy kierunek studiów wybrał ogrodnictwo, na kolejny – projektowanie mebli na ASP. Radek Berent – fotograf, grafik i esteta poszukujący sztuki w każdym, nawet użytkowym detalu. Razem tworzą florystyczny duet łączący wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim wyjątkowy artystyczny styl. W 2013 powstała kultowa już kwiaciarnia “KWIATY&MIUT” na poznańskich Jeżycach. Impulsem do jej otwarcia była po prostu miłość do kwiatów i fascynacja roślinami. Wraz ze swoim zespołem tworzą również kwiatowe oprawy ślubne, instalacje roślinne i scenografie, prowadzą warsztaty florystyczne i szkolenia z układania kompozycji kwiatowych we wnętrzach. W realizacjach oprócz kwiatów dostępnych w kwiaciarni, wykorzystują sezonowe rośliny rosnące w naturze, a także kwiaty z własnej uprawy.

Wydawnictwo FULL MEAL ma w swoim dorobku takie bestsellerowe pozycje jak „O jabłkach” Elizy Mórawskiej Whiteplate (przetłumaczone przez MSZ jako „On polish apples”), „O chlebie” „Wzór na smak” Grzegorza Łapanowskiego, „O Kwiatach” czy “O rybach”. Opublikowało też nagrodzony przez Festiwal w Grucznie i festiwal World 50 Best Restaurants Polska jako najlepsza książka kulinarna 2016 – „Apetyt na Polskę” dla PARP na EXPO 2015 w Mediolanie. Full Meal wydaje również kwartalnik “USTA” ceniony za wyjątkową jakość tekstów i zdjęć.